Andersontrent Andersontrent
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

If you can buy one can of pineapple chunks for $2 then how many can you buy with $10?

Respuesta :

v5it
v5it v5it
  • 24-01-2020

Answer:

5 cans can be bought with $10

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How would you use a model to determine the approximate formula for the circumference of a circle with a diameter of 8 cm, and connect the model to the actual fo
Dimitri was required to attend an assembly and vote for all laws that would affect his city-state. He was not the only person required to attend; all free adu
NEED AN EXPERT PLZ ASAP
Use the drop-down menus to complete the statements about the function p(x) = x(x – 1) + 1. The value of a is . The value of b is . The value of c is . The value
What is the value of x and z
What is the significance of the 1995 Dayton Peace Accords
I need help is it A B C or D
What is the definition of a rough draft? an overall sketch of the organizational structure of a piece of writing a piece of writing representing one's first att
MANY POINTS AND WILL GIVE BRAINLIEST!!! Show work for all questions please Solve and graph each inequality 1. | 4w + 1 | > 11 Find each union or interse
Which term describes a tropical or sub-tropical grassland with a few scattered trees? A. Tundra B.rain forest C.desert D.savanna