josy1555 josy1555
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

1. You spent $10 to buy 5 vases, how much does one vase cost? *
1 point
$1
$2
$5
$50

Respuesta :

ryleighpatterson
ryleighpatterson ryleighpatterson
  • 21-10-2020

Answer:

$2

Step-by-step explanation:

if you divide 10 by 5 you get 2

Answer Link
mgibson24
mgibson24 mgibson24
  • 21-10-2020

Answer:

Each vase would cost 2$. 10 divided by 5 is 2 therefore each vase is 2$.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Suri made 6 gallons of lemonade to sell at her lemonade stand. in one day she sold 2/3 of the lemonade. how much lemonade did she sell?
What was woodrow wilson plan for peace after ww1?
Jacksons family drove 496 in 8 hour what is the unit rate
How do you make it look like you didn't cry when you did?
If one half of a number is eight less than two thirds of the number what is the number?
If raisins cost $1.80 a pound. find 1/10 the chefs total cost for 100 pounds of raisins
What is a biogeochemical cycle?
Which of these is a hypothesis?salmon are kept in their natural habitat and treated with fungicides whenever infected.the yield of salmon is 2,000 kilograms in
What two objects is acceleration dependent on??
In a cell, what is the function of the cell membrane?