rinmotokaa
rinmotokaa rinmotokaa
  • 26-03-2021
  • Mathematics
contestada

It costs $3.75 for 5lbs of food for your puppy. How much is it for 1lb

Respuesta :

alexsandravilla0011
alexsandravilla0011 alexsandravilla0011
  • 26-03-2021
75 cents is for 1lb


I got that answer because I divided 3.75 and 5 and the I got 75 cents
Answer Link

Otras preguntas

What is the length of the hypotenuse? Check my answer?
Select all of the sentences that do not have a gerund. a.Her favorite hobby is dancing. b.Dillon does not like writing letters. c.She was dancing with her best
I need this like right now. so please help me.
The right to privacy protects citizens from
A (gene, trait, phenotype, or genotype) is a section of a chromosome that codes for a trait. The specific combination of alleles an organism has is called its (
What's 700,000 in scientific notation
Which element melts at room temperature?
On a small planet, an astronaut uses a vertical force of 175 newtons to lift an 87.5-kilogram boulder at constant velocity to a height of 0.350 meter above the
Which words in the sentence are the main and auxiliary verbs? He might not eat all of his dinner tonight. A. might eat B. not eat C. might not eat
Which one of the following sentences fails to follow parallel construction? A. I want nothing more than excellent quality, attention to detail, and a person wh