izzywizzyy
izzywizzyy izzywizzyy
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

Oliver wants to buy kiwi and raspberries to make a fruit tart. Kiwi cost $4.50 per
pound and raspberries cost $3.25 per pound. How many pounds of fruit does he buy
if he buys 2.5 pounds of kiwi and 1.5 pounds of raspberries? How many pounds of
fruit does he buy if he buys a pounds of kiwi and y pounds of raspberries?

Oliver wants to buy kiwi and raspberries to make a fruit tart Kiwi cost 450 per pound and raspberries cost 325 per pound How many pounds of fruit does he buy if class=

Respuesta :

Otras preguntas

what happens when velocity and acceleration are at right angles to each other
What is the molarity of 5.00 g of NaOH in 750.0 mL of solution?
Allie wants to arrange her flower garden in 8 equal rows she buys 60 plants what is the greatest number of plants she can put in each row?
compare structure to function of organs in a variety of organisms
Give an example and description about Gnetophyta.
If a DNA polymerase recognizes a guanine nitrogenous base on the template strand, which nitrogenous base will it polymerize to the growing complementary strand
What is the molarity of 5.00 g of NaOH in 750.0 mL of solution?
Chris wants to triple 63.374. He says it must end in 9. Is he correct? Explain your answer.
Chris wants to triple 63.374. He says it must end in 9. Is he correct? Explain your answer.
ruler is to measure as diagram is to ?