kavinrochezz kavinrochezz
  • 23-09-2022
  • Mathematics
contestada

At CVS, twelve large bottles of water cost $9.00. At Duane Reade, eighteen large water bottles cost $14.40. If I need to buy 24 water bottles for my class for our field study, which one is a better buy and by how much?

At CVS twelve large bottles of water cost 900 At Duane Reade eighteen large water bottles cost 1440 If I need to buy 24 water bottles for my class for our field class=

Respuesta :

Otras preguntas

What are equivalent fractions for 0.6
how do you solve this? 18 " n=21
are all multiples of 8 also multiples of 2
The main reason the Spanish wanted to colonize the Americas was... A. to learn more about culture B. to increase wealth and power C. to find a route to cuba D.
True or False The point of concurrency for perpendicular bisectors of any triangle is the center of the circumscribed circle.
The delegates of Philadelphia decided to write an entirely new and then there's a blank I need the answer
Express the given quantity as a single logarithm and simplify: 3logx+2log(y-2)-5logx
In what way did imperialism hurt rather than help European nations?.
40 pounds of cashews costing $9.20 per pound were mixed with 100 1b of peanuts costing $3.32 per pound. Find the cost of the resulting mixture
witch whole number is equivalent to 8/2