rebeca1729
rebeca1729 rebeca1729
  • 23-10-2022
  • Mathematics
contestada

Deborah bought a yard of ribbon for $14.76. How much did Deborah pay per inch? (1 yard = 3 feet.)
$0.41
$0.49
$1.23
$4.92

Respuesta :

Otras preguntas

Jonathon’s family makes a point to sit down to dinner together every night. This is an example of folkways, which are characterized as Multiple Choice a. the ro
It is Dora's goal to teach a group of her peers how to make a windsock. Dora plans to demonstrate the steps in the process. In order to achieve her goal, what i
What is the beginning element in the creation of any sound?
Motherboards, Inc., manufactures computer parts. The company’s total revenue is the money the company earns after paying all of its production costs. the total
What is urban sprawl, and how does it occur?
Electromagnetic waves are _____ waves
Adriana is a member of a culture that does not believe in birth control, but she recognizes that another culture has the right to decide about birth control bec
Determining your point of view towardatopic helps you decideA. who your audience is.B. whether to write a topic or sentenceoutline.C. the main idea of your essa
1 From t = 0 to t = 5.00 min, a man stands still, and from t = 5.00 min to t = 10.0 min, he walks briskly in a straight line at a constant speed of 2.20 m/s. Wh
Based on the map, where does Marco Polo go after he visits Hormuz and continues to travel east? Select two options. A) Venice B) Dhofar C) Cathay D) the Mediter