trashawalters trashawalters
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons of premium gas cost $40.68, what is the cost of one gallon of gas ?

Respuesta :

Otras preguntas

Which statement about the city-state of Athens is true? A. It allowed no dissent from its citizens on political matters. B. It relied on slaves called Helot
which primary areas did president Johnson's great society seek to address
Select the items that describe why consumption might increase during periods of economic growth. -Workers receive higher wages. -More people acquire jobs and ea
The sides of a triangle have lengths of x, x + 5, and 25. If the longest side is 25, which of the following values of x would make the triangle right? A. 10 B.
A piece of circular bread has a diameter of 11 in. What is the approximate area of this piece of bread? Use 3.14 to approximate pi and round your answer to the
what are the two basic purposes of the guarantees of free speech and press in the 1st and 14th amendment
I am a # that rounds to 40. One of my digits is 3. What # am I? Could i be a different number? Explain your thinking.
what landform do all the states with silver deposits have in common?
14. Read the paragraph. (1) Skyscrapers surrounded us as we crossed the Brooklyn Bridge. (2) The streets were like canyons of concrete and steel. (3) I really
2H2 + O2 --> 2H2O can be classified as what type of reaction? A. Both synthesis and combustion. B. Only synthesis. C. Only combustion. D. It cannot be classi