MaianaG504250 MaianaG504250
  • 26-10-2022
  • Mathematics
contestada

Lucy ordered some take away dinner for her family. She bought 4 main-course meals that cost $11.70each, and 4 entrees that cost $2.20 each.How much in total did the 4 main courses cost?Cost = ______ dollars

Respuesta :

Otras preguntas

What is the length of segment RS
How so lenses of a light microscope make on object look larger?
What is how old are you in Spanish
Collect information from your grandmother and elderly ladies in the neighbourhood about home remedies.
how can I solve this polynomial (x^4+4x^3-x-4)/(x^3-1)
What does the presence of a similar homeobox sequence among many eukaryotic organisms suggest about the possible evolutionary relationships between these organi
please check my answer
Jacque's clock strikes every 15 minutes. how many times does it stirke in a week?
944 round to the nearest tenth
Which is least likely to be a symptom of lymphedema