cmarion87
cmarion87 cmarion87
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

(Write as a fraction. No spaces in your answer) What is the unit rate for $12 for 3 paperback books?

Respuesta :

Otras preguntas

-65 plus what equals -113
ming-li be spent $15 at the movies. She then earned $30 babysitting. She spent$12 at the bookstore. She now has $18 left. How much money did she have to begin w
A bus company sell an annual bus pass for $8.50 and then charges $0.25 per ride.Use the equation c=0.25b + 8.50 to find the coast for someone who rides the bus
cooking instructions for a turkey say it should cook for 20 minutes per 500g, plus 15 minutes extra at the end. how long should a 4kg turkey take to cook?
Complete the table. Write in the correct units that correspond with the letters in the table
What is 8/3 as a repeating decimal
Complete the square to transform the expression x^2− 2x − 2 into the form a(x − h)^2+ k. (x − 1)2 + 3 (x − 1)2 − 3 (x − 2)2 − 3 (x − 2)2 + 3
Latte dropped from 3.12$ to 2.39$ what’s the percentage of the change
If x is divided by 5 the remainder is 4. If why is divided by 5 the remainder is 1. What is the remainder when x+y is divided by 5
(4x - 3) + (3x+9) Solve this!