balindakawthar balindakawthar
  • 23-11-2022
  • Mathematics
contestada

(a) Strawberries cost $4.20 per kilogram and cream costs $8.56 per litre. Venus buys 1.2 kg of strawberries and 125 ml of cream. Work out the total cost.​

Respuesta :

Otras preguntas

Many struggling businesses made large profits during World War II through war contracts with factory workers. the government. the Allies. oil producers.
What were some groups that began to fight slavery in mid-1700’s
If L is 7 units long and W is 5 units long, how long is the diagonal to the nearest tenth?
Math problems suck. Can someone help me out? ​
Which religious group founded the first anti slavery society in the United States
Brainliest for the first answer !!!!ABCD is a quadrilateral and BE parallel AC and also be meets BC produced at e show that area of ABC equal to the area of the
A squirrel ran 9 miles in 1 hour. Which expression can be used to determine its speed in miles per hour?
What is your opinion of yearbook traditions? What are the good and bad aspects? Explain your responses
what is parallel to y=5x-5 ?
Change the following rectangular equation to a polar equation: [tex]2x^2 + y^2 = 8y[/tex]