syvxno syvxno
  • 24-11-2022
  • Mathematics
contestada

Mia buys 4 pens and 5 rubbers for £5.75.

Elise buys 1 pen and 4 rubbers for £3.5.

Work out the cost of one pen and one rubber.

Respuesta :

Otras preguntas

Plzzz helppp me!!! And thank
guys plz help me :( Ben is a telemarketing executive at a reputed firm. The organization he works for wants to increase its customer base for their new product
What is the most striking part of the Rutherford scattering stimulation?
the valence electrons of the substances atoms feel an effective nuclear charge of + 7 if the unknown substance has lower ionization energy than the chlorine wha
Timothy built a base for a circular tabletop. The base can support a tabletop with a radius of at least 6 inches, but not more than 23 inches. What is the small
what is a linear function​
How many pairs of chromosomes are there in each human body cell?
Santiago kills the shark that attacks the marlin and loses his harpoon and all his rope in the process. What is Santiago most likely thinking when this happens?
What statement correctly compares chemical reactions with nuclear reactions?
What dose impulsive me