jama1newton jama1newton
  • 21-12-2022
  • Mathematics
contestada

A box of dried fruit has 42 calories in 3 servings. How many calories are there per​ serving?

Respuesta :

Otras preguntas

Use the third pair of points to do each of the following. The third pair is (-6, 7), (-3, -4). 1. Give the slope 2. Write the equation in point-slope form. 3. W
A gallon of pineapple juice costs $6.00 per gallon What is the cost per quart of pineapple juice?
A truck traveled 150 miles and used 5 gallons of gas. If the same truck traveled 1,200 miles at the same rate, how many gallons of gas would be used? Group of a
Use what you know about word endings to figure out what "monetize" means. less money make into money lose money more money Plz Answer ASAP
Which of the following
EXPLAIN IT IN COMPLETE SENTENCES OR WHATEVER YOU ARE SUPPOSED TO DO!! AND QUICK PLEASE!! THANM YOU SO MUCH
I WILL GIVE BRAINLIEST!! Who did Confucius feel should be honored? rulers priests kings elders
Y-intercept:(??,??) X-intercept: (??,??)
definition of republic
Which example best describes food engineering? A. Shopping at a local farmer's market to get the freshest produce B. Growing a home garden C. Using plastic cont