xxcrutonxx123 xxcrutonxx123
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

A bag of dry pet food costs the pet store $18.66. A case of canned food costs $11.43. The owner puts in an order for 27 bags of dry food and 34 cases of canned food. The owner thinks he owes $1,835.49.

Respuesta :

Otras preguntas

The number 4.124 has two 4s. Why does each 4 have a different value?
In the house, the blank assigns a bill to a committee
what is the expression for 6 fewer boys than girls
Can someone please help me I don't understand how to do it
how can you write 9.85 in expanded form?
Tommy can exchange 9 euros for 11 1/4 dollars. At this rate,how many dollars can Tommy get with 12 euros?
The Gold Museum of Bogota: A: is lined with gold B: was bought with gold C: exhibits gold treasures D: has golden floors
-5n+3(6+7n) what's the answer?
Read the paragraph. Some people think that healthy snacks lack flavor, but that is not true. Popcorn, which was first enjoyed by the people of Peru over five th
Last​ summer, Karl went to the beach every 5 days. Antonia went to the beach every 33 days. How often did they see each other at the​ beach?