alysaisabel2010 alysaisabel2010
  • 22-12-2022
  • Mathematics
contestada

A 2-kilogram bag of sand costs $2.66. What is the unit price?
Submit
per kilogram

Respuesta :

Otras preguntas

What is the percentage of water in the hydrate CoCl2 • 6H2O? Can someone help me with this one?
16 is 25% of what number???
How does gradient affect the erosion of stream channels?
a 2 kg mass is held 4 m above the ground. what is the approximate potential energy due to gravity of the mass with respect to the ground?
You start with a number. Double it. Square the answer. You get 400. What number did you start with?
why the nile river no longer overflows its banks?
Which pronoun best completes the sentence? How is the pronoun used? Answers: B. Her: direct object  D. Her: indirect objectDid you tell Christine and __________
How do you solve x^2 plus 16x plus 63=0?
To what does folly refer?A foolish behavior or character flawsB people’s bad or evil habitsC satireD the hero of a satirical story
Mr. Heng must maintain a minimum daily balance of $500 in his checking account to avoid a monthly service fee. Write an inequality to represent the possible bal