nicholasvassallo nicholasvassallo
  • 22-05-2023
  • Mathematics
contestada

A 3-gallon bottle of bleach costs $15.36. What is the price per cup?

Respuesta :

Otras preguntas

What is the highest mountain in the United States and where is it located in the West region?
The numbers 7, 24, and c are a Pythagorean triple. What is the value of c?   A. 31
The table lists the results from a survey (of questionable accuracy) of adults and how much they spend on a night out.  The table displays the values rounded to
Linguistic semantics deals primarily with the _____ of words.A.structureB.meaningC.influenceD.relationship
Why were bananas and camels so significant in early African history? What do they represent? How did they change the way people lived? Explain
which ratio is the same proportion as 36:64 in fraction
whats a good introduction and thesis statement for a drug abuse essay?
What is an equivelent expression for 4(x+5)+2(x+3)
If a person contracts and survives an infectious disease such as measles, they tend not to get the disease again later in life. What cells are involved in this
32.2 - (-15.9) + 10 - 15.9 + 7.8