jacthefoxv2 jacthefoxv2
  • 24-05-2023
  • Mathematics
contestada

4-pound bag of cornmeal costs $19.84. What is the price per ounce?

Respuesta :

Otras preguntas

A farmer used the same amount of gas to cultivate each of 3 fields. He used a total of 16 gallons of gas. Which location on a number line correctly indicates t
How many valence electrons does chlorine have?
What was true of the Radical Republicans' plan for the South?
a garden has 2 yellow rose plants. these rose plants represent 1/8 of the plants in the entire garden. how many plants are in the entire garden?
31/50 in two equivalent forms
What does pie equal
13. One factor determining the number of representatives for a given congressional district is the distribution of _______ within the state. A. wealth B. regist
this olympian made sure that the sacred home fire on mount olympus never went out
Which tissue lines the inner surface of the stomach and small intestine?
System of Equations y=x-5 3x+y=7 Solve?