dreamxette5799 dreamxette5799
  • 24-05-2023
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a 32-ounce box of brown sugar that
costs $38.4?
A) $19.20 per ounce
B) $1.20 per ounce
C) $38.40 per pound
D) $76.800 per pound
E) $1.20 per pound

Respuesta :

Otras preguntas

Which division provides access to information related to child welfare? The Child Welfare Information (__?__) is a division of the US Department of Health and H
can anyone help me out
Excerpt from Crisis No. 1 Thomas Paine These are the times that try men’s souls: The summer soldier and the sunshine patriot will, in this crisis, shrink from
What is the theme in the story the lion and the mouse
Which two factors caused many Americans to migrate to the west in the mid-nineteenth century? 1. The Texas revolution 2. Discovery of gold at Sutters Mill 3. T
Find the indicated values, where
Why do you think the U.S. Didn't open a trade route to china until after the Revolutionary war
Which graph represents a line with a slope of 2/3 and a y-intercept equal to that of the line y = x – 2?
Who’s is a difference between the focus of a nuclear engineer and the job of a nuclear scientist
In chapter11, who moves into the tenant farmers’ houses?