Alejoah09 Alejoah09
  • 24-05-2023
  • Mathematics
contestada

is the equation of a line that passes through points A(1,2) and B(4,3)?

Respuesta :

Otras preguntas

The equations and graphs of four linear functions are shown..
If fixed costs are $100 and variable costs of producing 15 units is $200, what is the total cost of producing 15 units of output?
Square Deal Pizza offers square pizza that is 15 inches long on each side. A cheese pizza costs $9.00. Roundoff Pizza offers circular pizza that is 16 inches in
Which of the following is a strong hook for a descriptive essay about your favorite vacation spot? OA. I really like the beach. B. Vacations are the best. OC. M
Which inequality is graphed below? y > 4x - 2 y < 2x - 4 y > 2x - 4 y < 4x - 2
60 State Taroiday's bowo of electromagnetic indution. 65 Give the equation that best describes this to and give the meaning of each of the symbols. 69A 654 magn
How do I solve this for h?
With reference to the whole text, explore how Mandela presents his feelings about his ‘long walk to freedom’. In your answer, you should: • describe the atmosph
14. If 300 jellybeans cost you x dollars. How many jelly beans can you purchase for 50 cents at the same rate? A. 150/x B. 150x C. 6x D. 1500/x E. 600x
Question 3 of 10 Which of the following best explains the purpose of a demand schedule? A. To calculate how much of a good consumers will use. B. To show the le