glenmoser43 glenmoser43
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

peanuts cost 1.60 per pound and raisins cost 2.30 per pound brad wants to make 8 pounds of peanut and raisin mixtures that cost 2.20 per pound how many pounds of peanuts and raising should be used

Respuesta :

Otras preguntas

Central school is hosting a Centrel has talent show. They will award various prizes for the best 3 acts in the show. First place wins the most money, and each s
Select the correct answer from each drop-down menu. ​
Help meeeEE! Read the excerpt from "Give Me Liberty or Give Me Death" by Patrick Henry. Has Great Britain any enemy, in this quarter of the world, to call for a
When does marginal product equal total product?
When simplifying expressions that involve many exponent properties, how do you decide what to do first?
(7X^3+4X^2+3X+2) + (2X^2+X+5)
A cost center's performance report does not include ______. Multiple select question. costs revenue variances net operating income
Drag each word to the correct box. if
what is the original equivalent of stop
Which belief did Frederick Douglass have about enslavement?Enslavement was difficult, but regular meals and clothing were provided.Enslavement encouraged people