daltoncruzen daltoncruzen
  • 22-01-2024
  • Mathematics
contestada

At a cost of $4 per pound, how many ounces of rolled oats can be bought for $1.30?

Respuesta :

Otras preguntas

Use MPLAB to write an asemply program to multipy two numbers (11111001) and (11111001). Then save the product in file reisters 0x50 and 0x51. Return a snapshot
Thank you so much thank y’all for your help
NBA bank uses centralized client server database that is accessed by all its nationwide branches. All customers' records are stored on the database. There are n
Is the following change an oxidation or reduction?manganese (IV) oxide to manganese (III) oxide.​
Karishma is reading "The Tell-Tale Heart." She reads an excerpt, looks for clues, and makes a prediction about what happens next. Read the same excerpt and her
Eating out: $70 3. Savingsjsmsmmsmmsmsmmsmmsm​
What was true about the Russian Revolution? A. It resulted in a world famous crisis B. It caused a decrease in immigration to the United States C. It restored
Hi! i need some help with this question, you don't need to help with the 2 parts, just any 1. Thank you!!y varies is directly as 3x – 4, and y = 33 when x = 5 F
Write the equation in standard form then factor the left side of the equation. 2x^2=28-x
Vitamin C is a water-soluble vitamin, so your body doesn't store it. You have to get the required amount from your diet (citrus fruits are a great source!), or