connercole2557 connercole2557
  • 25-01-2024
  • Social Studies
contestada

Each bag of apples contains 6 apples. If 5 bags of apples sell for $15, what is the cost per apple?

Respuesta :

Otras preguntas

Extremes of weather, lack of water, and hard soil were all difficulties the prairie settlers faced. Is this statment true ir false? A. True B. False
If you need to better understand what you have read, what can you do? A) Discuss what you read with friends. B) Keep rereading it several times over. C)Stop thi
Which is the following is a run-on sentence?
how many atoms are there in 3.4moles if helium ,show the calculation
Answers for 1.2.1 how can I describe a graph
The following is an excerpt from Urban II's letter of instruction to the Crusaders, 1095. Use the excerpt to answer the following question: Your brotherhood,
A title given to a Muslim ruler, often a prince or tribal chief, is __________.
What number is less than 337,676?
Evidence used to support spontaneous generation was the observation that foods over time become covered in maggots or fungal and bacterial growth. The inference
Lydia bought a shirt at 20% off its retail price of $40. She paid 5% tax on the price after the discount. How much did Lydia pay for the shirt?