janieg71641 janieg71641
  • 26-01-2024
  • Mathematics
contestada

Convert this mixed number into an improper fraction: 7 2/5

Respuesta :

Otras preguntas

A potter uses 3/5 pound of clay to make a bowl how many bowls can he make with 10pounds
David's company reimburses his expenses on food, lodging, and conveyance during business trips. The company pays $60 a day for food and lodging and $0.65 for ea
Solve for x: 2 over 5 (x - 4) = 2x
Pens cost 95 cent each or 9.95 dollars for a dozens. what is the least possible cost in a dollars of 40 pens
Something that affects the structure or function of an organism is referred to as a __________. a)modifier b)rash c)disease d)symptom
Why might a dictatorship hold an election? How was their elections differ from our elections
you buy six notebooks and a backpack. The cost of the backpack is$ 17.90. You pay 6% in sales tax. Your total bill is $30.74 how much does each notebook cost?
Your, mouth, esophagus, stomach, and intestines help to form which of the following? A: cell be: tissue C: organ or D: organ system
Find the value of n in the equation. Write what n represents in the related division problem. n =6 x 35+4
Which of the following statements is true regarding gender equality in Southeast Asia? A. Mao Zedong declared that “Women hold up half the sky.” B. South Kore