wheetris4169
wheetris4169 wheetris4169
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

4 donuts and 2 energy drinks cost $17.70. 3 donuts and 4 energy drinks cost $22.90 what is the cost of one donut? what is the cost of one energy drink?

Respuesta :

Otras preguntas

Which relationship describes angel 1 and 2
Our current understanding of evolution is called theory because it has been?
I need Help ASAP!!!a. 1b. 2c. 3d. 4
advanes in technology and many new _____ help the groth of industy
To what does Patrick Henry compare the question of freedom or slavery? A. war or peace B. darkness or light C. honesty or silence D. the president or the repres
what are the pros and cons of social media in classrooms
George works for a moving company. He is paid $1 for every 1,000 Newton-meters of work. On Thursday, George used 600 Newtons of force moving a piano 80 meters.
What is the name of the legislation that prohibited alcohol in the United States?
Ocean dumping of garbage is still a common practice in the world today. Which is a disadvantage to ocean dumping?
A man with blood a Marie's a woman with blood o and the daughter has blood group O. Is the information enough to tell u which of the traits blood group a or I i