jorgepena90 jorgepena90
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

14) * Candy bars cost $0.89 for 2 ounces or $1.69 for 4 ounces. What is the better deal? Buy two 4-ounce bars at regular price and get a 2-ounce bar free Or But five 2-ounce bars and save $0.20 on every 2-ounce bar. Buy 2 four ounce bars Buy 5 two ouce bars 15)* 6 points 6 points ​

Respuesta :

Otras preguntas

The length of a line segment is 7. Its end points are (1, 3) and (k, 3). Solve for k. Is there more than one solution? Explain.
the perimeter of a triangle is 117 cm. two sides are 31 cm and 48 cm. find the third side.
8x-10=x+11 what is the answer I tired to figure it out
816mm=_____ cm Convert 816mm=______ cm
Show how to count from 170 to 410 using tens and hundreds
You have exactly $120 to spend on a new outfit. If your state has 8% sales tax, what is the highest pre-tax price you can pay without going over budget?
How do I solve 2x+y=10
What were the potential contacts between mesopotamia and other river valley civilization centers
I know how to do equivalent fractions but idk how to do this one
What is 498 divided by 12?