lgarcia79 lgarcia79
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

A baker is selling a dozen donuts for $21.00. Based on this rate, how much will 1 donuts cost?

Respuesta :

Otras preguntas

What could I write about a New Years Resolution
Which organelle can be compared to a security guard who decides whom may enter a building and whom may not?
What is the solution to the compound inequality?
you find that some cells have twice the amount of DNA in their nuclei as other cells do. What might you conclude?
Prions are proteins that act as an infectious agent. They cause a variety of diseases, including "mad cow" disease. Prions cannot produce more potions on their
how does the water get to the leaves in the tops of the tallest trees against the force of gravity?
How did the Great Society programs affect housing in the United States? The rates for luxury housing increased. Discrimination practices in housing rose. The am
Which word does not suggest a second appearance? A. disgorge B. efface C. recapitulation D. regurgitate
Which organs are responsible for producing fluid to give sperm nourishment and motility?
During which of the following processes do vesicles sometime fuse with lysosomes