AdenSchultz1874 AdenSchultz1874
  • 22-02-2024
  • Mathematics
contestada

If 14 candy bars cost $21.28, how much do 24 candy bars cost?
a. $36.45
b. $38.62
c. $42.72
d. $45.83

Respuesta :

Otras preguntas

Identify the figurative language: (simile, metaphor or personification) 1. The slice of that cake is as big as an ant. ________________ 2. That haircut is a hor
What was Galileo Galilei's personality like? How did he act around others?
8 3/4 divided by 3 1/2
help me with this thanks​
need help no ilnks please
What is the solution to this using substitution method pls show ur work
What is the slope of a line perpendicular to the line y=16x−1 ?
please help me its 15 pts and brainlist
<< III > Read the passage and answer the question to the right. A Day at the Park On a bright, sunny day, Jennifer took her little dog, Fefe, to the pa
A record label surveyed 150 random visitors to its website to discover whether they prefer metal, rock, hip-hop, or jazz. The survey showed that 27 visitors pre