brinak47081 brinak47081
  • 26-02-2024
  • Mathematics
contestada

Caleb paid $4.50 for 12 bagels. Which of the following have unit price for bagels greater than the unit price?
a) $2.25 for 6 bagels
b) $5.50 for 15 bagels
c) $3.75 for 10 bagels
d) $7.20 for 18 bagels

Respuesta :

Otras preguntas

HELP ME PLEASE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
fill in the blanks. ________ of hard work, he failed the exam​
Someone please help me !!
daca stim cel mai mare divizor comun si cel mai mic multiplu comun,in ce mod aflam produsul? (raspunsuri troll iau raport) (troll answers will get reported)
How long will it take an airplane to travel 2000 miles if it flies 200 miles per hour, 400miles per hour, and 600 miles per hour
A 25 kg mass is hanging from two cables, each with their own tension. Cable 1 is connected to the ceiling at a 52° angle below horizontal and cable 2 is connect
Which are categories in the Number tab of the Format Cells dialog box. Check all that applyGeneralNumberCurrencyDateTimePercentageFormula​
find slope please help I’ll mark brainliest
Glven: 2x+3y= 6. What is the y-intercept?a) no interceptb) (0,2)c) (0,3)d) (2,0)​
What are the three most important rules to art?