claytedd2156 claytedd2156
  • 22-03-2024
  • Mathematics
contestada

4 spoons and 3 forks cost 15. 4 dollars. 4 spoons and 1 forks cost 13 dollars. Find the cost of 5 forks? Find the cost of 5 forks.

Respuesta :

Otras preguntas

2) find the Greatest Common Factor of 16 and 24​
Question What is the factored form of this polynomial? p(x) = x + 7x2 + 4x - 12
Write out a short conversation in Spanish between two people who are meeting each other for the first time. Each person ne
George has $5.00 to spend on candy. If each candy bar costs $0.65, how many bars can he buy? This can't be hard right :P oh and btw SHOW YOUR WORK or i'll just
Which phrase best describes f(x), graphed on the coordinate plane below? On a coordinate plane, a curve goes through two cycles. The first part of the curve app
true or false? rectangles are a special type of parallelogram
Alex is making popcorn to sell in the concession stand during the basketball game. He has 34 lb. of kernels to use. For his first batch he uses 12 lb of the ke
figure b is a scaled copy of figure a. help?
THIS QUESTION IS FOR THE MOVIE SINGIN IN THE RAIN In the musical series Cosmo how does the actor use props? what is the result? do you think the use of props a
Gilchrist Corporation bases its predetermined overhead rate on the estimated machine-hours for the upcoming year. At the beginning of the most recently complete