kgraced0124 kgraced0124
  • 25-03-2024
  • Mathematics
contestada

Four teachers each have $100 to spend for school supplies.

Ms. Kelly spends 2 out of 3 dollars for books.
Ms. Lewis spends 25 of 100 dollars for books.
Mr. Michael spends 1/3 of her money for books.
Ms. Crissy spends 1 out of 8 dollars for books.
Which teacher spends the greatest percentage of money for books?

Respuesta :

Otras preguntas

Why would miller include the note on historical accuracy
need help with this math question
If two hundred fifty-two is dividend and six is quotient.what is the divisor
Which is the better buy two pound jar of salsa for $9.28 or 17 oz of Jar salsa for $6.80
I need an inequality
Persuasive Essay help!! What are good reasons why actions speak louder than words? I need two reasons for my body paragraphs.
What type of current is supplied by the battery in a flash light?
I need help please!! 10 points
these are the types of attractions found between molecules. their strength determines the state of the substance at room temperature.
Write a job description for the new employee that includes the tasks you would like the person to complete and the qualities and skills the person should have