thalsey3881 thalsey3881
  • 23-04-2024
  • Mathematics
contestada

12 cans are priced at 7.99 and 24 cans are priced at 12.99 calculate to find the better buy

Respuesta :

Otras preguntas

Select the equation of a line that is perpendicular to the line on the graph and passes through the point (3, 2). (1 point) y = 1/3 x + 3 y = - 1/3 x + 3
how does an idea in science progress into a scientific law​
Which of the following represents the correct order of events? a) Food → Krebs cycle → Glycolysis → Fermentation b) Food → Glycolysis → Krebs cycle → Electro
Cite the extended metaphor king uses what is it meaning ? Lines 17-31
Isabel is a school teacher. She is able to analyze and respond to the motivations and moods of her students. She knows what her students desire and tailors her
While in a park, you walk west for 52 m, then you walk 34.6° north of west for 44 m, and finally you walk due north for 25 m. Find the components of your final
I am a 7 letter word. Most humans want me. But they hate the first 4 letters of my name. If you get the 2nd, 3rd and 4th letter you are sick. The 5th, 6th and 7
A cool-down routine is important as a warm-up routine. O A. not as O B. equally O C. less O D. more
A ball is tossed upward to height of 10m and falls back to its original position the total trip up and down takes approximately 2s how long did it rise
In a study of government financial aid for college​ students, it becomes necessary to estimate the percentage of​ full-time college students who earn a​ bachelo