corcoranrobert9314 corcoranrobert9314
  • 24-04-2024
  • Business
contestada

XYZ, Ltd., uses 36,000 units of a product each year. Carrying costs are $1.20 per unit a year, and ordering costs are $96. If XYZ orders 1000 to 1999 units, the price would be $2.25. For 2,000 to 4,999 units, the price would be ________?
1) $2.25
2) $2.50
3) $2.75
4) $3.00

Respuesta :

Otras preguntas

create a play using at least 7 elements of a story pls help this is past due its my last chance
You've run 200 ft of cable and lost 5 dB. What is the loss rate of your cable per 100 ft?
Can someone check all my answers? thanks
An authoritative parent exhibits which of the following qualities? demanding and responsive demanding and unresponsive undemanding and responsive undemanding an
do you humans know what math is?
Briefly explain the people's crusade
Becca visited 80 vendors at a job fair, and she took a pamphlet from 40% of them. How many pamphlets did Becca take?
please I'm not really sure.
and the measured absorbance of a sample solution is 0.367, what is the ferroin concentration in the measured solution
What is the classification for this polynomial? 59264 -4ab - 8