oliviamoorer473 oliviamoorer473
  • 25-04-2024
  • Mathematics
contestada

A box of 8 crayons cost 0.96$ how much does each crayon cost. At that unit price how much would a box of 30 crayoms cost

Respuesta :

Otras preguntas

the library is 4 blocks north and 9 blocks east of the school. The museum is 9 blocks east and 11 blocks south of the school. How far is it from the library to
What is the equation of this line in standard form? A. −8x+9y=23 B. −9x+8y=−23 C.−8x+7y=25 D. −8x+9y=−23
What are two numbers that multiplied equals 4900 but when added equals 140?
a business that gives you a loan is
A severe mental disorder in which a person loses contact with reality is schizophrenia
I need to know how to find b.
Suppose a local vendor charges $2 per hot dog and that the number of hot dogs sold per hour is given by x(t) = −4t^2 + 20t + 64, where t is the number of hou
For the cost function, find the marginal cost at the given production level x. State the units of measurement. (All costs are in dollars.) C(x) = 15,000 + 70x +
Given the function f(x) = −2x + 8, find x if f(x) = 14 ...?
What would most likely lead to decreased migration into the country?