jervontaemorris3764 jervontaemorris3764
  • 24-05-2024
  • Mathematics
contestada

You are buying 2 pieces of watermelon with a total weight of 4.5kg. Watermelon costs $3.50 per kg. How much will it cost?

Respuesta :

Otras preguntas

a grocery store has 12 lb of trail mix that is 10% banana chips. The store's manager would like to add banana chips to bring the new mix up to 25% banana chips.
In the rules established / accepted by society in the context of the game, boys and girls are stimulated to games and different activities. Name these different
Summarize the reasons for American prosperity at the end of World War 2.​
Which equation represents a line that you passes through (-2, 4) and has a slope of 2/5
What is an equation of the line that is parallel to y=4x-1 and that passes through the point (-3,5)
D.Q. Were political reforms in the progressive era a good example of American Democracy?
Determine the percent of all voters that did not vote republican or Democrat but voted “other” instead round your answer to the nearest tenth of a percent
The average weight of a box of apples is 12.75 kilograms. If the average weight of an apple weighs 0.25 kg, how many apples are in each box?
PLS HELP! Which of the following group of words best depicts the tone of the poem? A. Diverged, sorry, one. B. Worn, long, sign. C. Undergrowth, traveler, stood
The angles in a triangle are 56° 92° and 32° . Classify it by its angles and sides​