Thithu4227 Thithu4227
  • 23-11-2017
  • Mathematics
contestada

Dominic is buying candy by the pound for a party.for every 10 pounds of candy he pays 12.What is the cost per pound for the candy

Respuesta :

hulyarockellp009mc hulyarockellp009mc
  • 27-11-2017
12/10= 1.2 cost per pound
Answer Link

Otras preguntas

describe 2 ways to show 2 fractions are equivalent
Select the equation of the line parallel to the equation 2x + 4y = -5 that passes through the point (-4, -8).
if m < tsr equals 84. then whats the value of x?
50x29=1/2 of _ x29 plz help this is so hard
What term is used to describe the increase in military capability that the United States and Soviet Union experienced after world war 2
Is the square root of 37 greater then or less then 5 1/4 ?
Cells need energy in order to carry out their life processes. In heterotrophs, this energy is acquired when
What consumer behavior is the Federal Reserve Board trying to encourage when it implements a loose monetary policy?
In the late 1800s, what was the focus of the american federation of labor?
HELP ME! idk how to do this.