alexandraostrop16tjm alexandraostrop16tjm
  • 26-02-2018
  • Mathematics
contestada

randy bought 6 candy bars for $8.28 what is the cost per candy bar?

Respuesta :

jade129 jade129
  • 26-02-2018
Randy paid $1.38 per candy bar
Answer Link
Аноним Аноним
  • 26-02-2018
Well to make this simple... all we have to do is divide.

6 divided by 8.28 equals 1.38

Each candy bar is a dollar thirty eight.

Hope this helps! Please let me know if you need further explanation.
~Brooke❤️
Answer Link

Otras preguntas

What ingredients are needed to make GHB?
What process are sedimentary rocks formed from igneous rocks?
When the perimeter of a rectangle is 68ft. and the ratio of it's length to it's width is9:8. What are the dimensions of the rectangle and how do you come about
Ken spends 1/5 of his money on a dictionary. He gives $21 to his brother and has1/2 of his money left. How much money does Ken have left?
what forces led to the rise of the mongols?
How do you simplify 11c + 3(-5c + 4d)?
How do you simplify 11c + 3(-5c + 4d)?
the perimeter of a square is 1 meter. how many centimeters long is each side?
Though most volcanoes are mountains, most mountains are not volcanoes, why or why not?
i need help writing an equation from a graph