iqbalkamal iqbalkamal
  • 24-02-2016
  • Mathematics
contestada

7 pounds of grapes cost 10.43.how much does 3 pound cost

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-02-2016
So what you would do is divide $10.43 by 7 and multiply that answer by 3.

$10.43 divide 7 = $1.49 and then $1.49 x 3 = $4.47. Therefore the answer would be $4.47.
Hope that helps!
Answer Link

Otras preguntas

please help with this question ​
Um... Help Please? O///O How do I turn something like this: 3x - 2y = -16 Into a slope-intercept form? (Whoever can explain gets Brainliest) (UwU)
5. Which of the following are enzymes? 1 point Lipase Lactose Amylase Xylase Cellulose Glucose Fructase Fructose Lactase NONE OF THESE!!!
Which method of energy production releases large amounts of energy? A.photosynthesis B.cellular respiration C.fermentation
what is 0.6x10 into the 3rd power
What is the slope of the line that contains the points (13,-2) and (3,-2)?
Gwen saves 15% of her income. This month her income is $500 more than last month. The expression 0.15(x + 500) represents the amount of money she saves this mon
R CORRECT. srry it wouldn't lemme type in the comment. welp last one. what i the area of the trapezoid
List two ways stress can affect you
Provide customers with a mobile app that lets them click to send a message that they are en route to pick up their dog, as well as see their invoice and click t