Peace01
Peace01 Peace01
  • 24-02-2016
  • Mathematics
contestada

three apples and four bananas cost $4.85 . three apples and ten bananas cost $8.75.Find the cost of an apple.

Respuesta :

peachkiki90
peachkiki90 peachkiki90
  • 24-02-2016
2.92. you divide 8.75 by 3 it will be 2.916666666. you have to round.
Answer Link

Otras preguntas

the temperature at 6 pm was 16° f which was 9°f lower then the temperature at noon what was the temperature at noon?
how can you tell which end of a worm is his head
What issues did colonists have with Great Britain
In which ocean would you go swimming if you were in california?
Science can answer questions about what is good or evil. True False
the volleyball team sold 16 items on first day of a bake sale, 28 items second day, and 12 items on the last day there were 4 items left that was not been pu
En es tiempo tu ____ un nino pequeno (ser)
In this experiment, we will be performing a titration with a buret. place the steps in order. 1. record the ph when 0.0 ml of naoh has been added to your beaker
Which statement best describes prehistoric hunter-gatherers?
Earliest native Americans crossed a land bridge called what