Sydney021 Sydney021
  • 23-05-2018
  • Mathematics
contestada

Don’t know how to do this please help.

Dont know how to do this please help class=

Respuesta :

DatOneNOnlyAsian
DatOneNOnlyAsian DatOneNOnlyAsian
  • 23-05-2018
The answer is Goat feed. $0.85 per unit
Answer Link
mmpeachey107
mmpeachey107 mmpeachey107
  • 23-05-2018
Goat feed sells at the highest unit rate.  I got this by taking the total cost of each feed and dividing it by the total pounds of each and seeing which one was highest.Hope this helps! Can I have Brainliest?

Answer Link

Otras preguntas

The sum of two numbers is 46 and the difference is 10 . What are the numbers?
Yadira's mom is buying hot dogs and hot dog buns for the family barbecue. Hot dogs come in packs of 12 and hot dog buns come in packs of 9. The store does not s
(5 ×5×5)×-1= simplify
Lily is running a race what does she need to prepare for it (:
someone help on this one ? :)
Which line in this song from act II, scene III, of Twelfth Night illustrates that the song is about unrequited love? CLOWN: SONG Come away, come away, death. An
The sum of two numbers is 21 and their differences is 5. What are the numbers?
Hydropower _____. uses the energy of moving water is a nonrenewable energy source releases toxins, like nitrogen oxide depends on time of day and time of y
Identify the underlined phrase in each sentence. The coach made the players pick up all the tennis balls on and _outside the fields. _
How much will you save per lb, by buying the least expensive? Round to the nearest cent. 2.5 lbs for $8.75 or 3 pounds for $9.75.