riddick1992 riddick1992
  • 26-02-2016
  • Mathematics
contestada

If 31/2 pounds of bananas cost $.98, how much would one pound cost

Respuesta :

abbyisawesome38
abbyisawesome38 abbyisawesome38
  • 26-02-2016
It would cost about 28 dollars for one pound
Answer Link

Otras preguntas

what is the difference between mass and weight
Determine if the conditional statement is true or false given the following: p is false. q is true Is q p true or false?
Find th equation of the line below.If necessary, use a slash to indicate a division bar.. (2,14) (1,7)
x+y=10 , x+z=20 , y+z=24, x+y+z=??? and why??
the sum of two numbers is 83 and one of the number is x. what is the other number?
Write the equation of the line that passes through the given point and is parallel to the given line. Write the answer in slope-intercept form P(-6,3), y + 3x =
fifteen percent of the workers at nationwide industries earn minimum wage. if 24 workers earn minimum wage, how many total workers are there at nationwide indus
How long does it take the ferris wheel to make one full rotation?h(t)=9sin(20(t-pi/2))+12        , h in metres and t in seconds
what is the domain, range, and function of y=absolute value of x-3 +2 i put the domain as 3 and the range as 2 and the function as yes
an angle measure x degrees. what is the measure of its compliment? what is the measure of its supplement?