FRoStyDaSnoWmAn
FRoStyDaSnoWmAn FRoStyDaSnoWmAn
  • 23-06-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost 4$:

The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

afrazi01p8qv5j
afrazi01p8qv5j afrazi01p8qv5j
  • 23-06-2018
This is true. If you count the number of lbs, you get 16 and if you count the number of dollars in the same length, you get $4.
Answer Link

Otras preguntas

What was Ancient Greek writing called?
why was the name “rust belt “ appropriate for the northeast and midwest
A research team aboard an underwater research vessel descends 800 feet below sea level. They then rise 480 feet before descending again 240 feet. What is their
Walter is 23 years old, a college graduate, and has great prospects for his future. His mother, however, tends to interfere in his life, constantly calling and
Between 200 B.C.E. and 1450 C.E. , the silk roads linked which of the following
Identify the two adjectives in the following sentence: Pink streamers decorated the birthday party. a. streamers, party b. Pink, birthday c. Pink, party d. stre
Wisin estimated his cell phone bill to be $93. His actual bill was $87. What was his percent error?
What were 3 uses of spices for Europeans?
Whose actions are limited?​
Suppose a suspicious hair was found in a victim's home. a gel is set up with the dna fragments of two suspected criminals in lanes 4 and 5, the dna fragments of