FRoStyDaSnoWmAn
FRoStyDaSnoWmAn FRoStyDaSnoWmAn
  • 23-06-2018
  • Mathematics
contestada

The table below shows a correct representation that 16 pounds (lb) of sugar cost 4$:

The table below shows a correct representation that 16 pounds lb of sugar cost 4 class=

Respuesta :

NicholeStrawberry NicholeStrawberry
  • 23-06-2018
if every 4 lbs is a dollar then it is true.
Answer Link
epicandcool0203
epicandcool0203 epicandcool0203
  • 20-10-2021

Answer:

True

Step-by-step explanation:

i also did this FLVS test

Answer Link

Otras preguntas

What are the 4 limitations on congress power to tax?
A tree that is 50 feet tall casts a shadow that is 60 feet long. Find the angle of elevation to the nearest degree of the sun
Of fifo or lifo, which method would produce the more favorable cash flow? fifo, because of it produces lower income tax expense fifo, because of it produces hig
______________ considers how the real or imagined presence of others influences thought, feeling, and behavior.
If the cell body of a pns neuron survives when an axon is damaged, axon filaments can extend peripherally from the injured site toward the original target.
F. if a cellʼs nucleolus is damaged and non functional, what is the effect on protein synthesis—be
The continuous movement of water from the oceans to the atmosphere, from the atmosphere to the land, and from the land back to the sea is known as
Donald believes all the teaching in the world will not change the fact that he is stupid and of below average intelligence. according to dweck, what locus of co
What is the solution to 2x^2+x+2=0 ??
The organizational restructuring that began in the 1980s has been increasingly _____.