saimashahzad123
saimashahzad123 saimashahzad123
  • 26-07-2018
  • Mathematics
contestada

Arturo buys x containers of ice cream shown to take to his friend's party. How much money did Arturo spend if he bought 4 containers of ice cream and a cake that costs $6?

Respuesta :

DjPeaceQueen
DjPeaceQueen DjPeaceQueen
  • 26-07-2018

4x+6 because the ice cream cost is not defined and the cake costs $6.

Answer Link

Otras preguntas

Please help! I will give Brainliest! Who is correct?
The figure is a parallelogram Solve for x.
what are the current political issues?
List at least three ways the structure of human teeth serve the function of eating meat and plant material
PLZZZZ HELP MARKING BRANLIEST
x – 4 = 12.5 can be written in words as: The difference of a number and x. The sum of a number and 4 is 12.5. x subtracted from 4 is equal to 12.5. A number dec
What is one characteristic of a rain forest? cold temperatures different layers minimal plants dry climate
Southern states seceded from the united states after Abraham Lincoln became president because:
which b range pencil is the darkest8b6b9b10b ​
A newspaper has _____. opinions only both facts and opinions facts only