madironishpdsx4z madironishpdsx4z
  • 21-08-2018
  • Mathematics
contestada

If two lemons cost 15 cents, how many can be bought for 60 cents?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-08-2018

Cost of 1 lemon = 15/2 = 7.5 cents

Cost of 60 lemons = 7.5 * 60 = 450 cents or $4 50

Answer Link
jakewalke540 jakewalke540
  • 21-08-2018

4 can be bought for 60 cents

Answer Link

Otras preguntas

What is the reasons for man worship the forces of nature?
Abstract noun in this sentence ( As a parent,you have an obligation to look after your children)
What are the dimensions of w^2 + 4w - 525 = 0
Which of the following is not a resource that comes from coconut palms? A. manufacturing materials B. sugar C. vinegar D. cough medicine
The ability of an apple to change color when exposed to air is a
The density of chlorine gas at 0.970 atm and 29.8 °C is ________ g/L.
Do you think phytoplankton are producers, consumers, or decomposers?
Defin major domains of AI??koii h ​
Qué significa “ creo que no es posible vivir sin ideal, ni religión ni sensación de provenir. Los hospitales estarían llenos de locos.” Como se conecta con el s
I would please like some help asap