Lizzymizzy
Lizzymizzy Lizzymizzy
  • 22-08-2018
  • Mathematics
contestada

Four pounds of bananas cost $1.96. How much does it cost per pound?

Respuesta :

SKYBLUE1015
SKYBLUE1015 SKYBLUE1015
  • 25-08-2018

$0.49 Per Pound Of Bananas.

I hope this helps! XD

Answer Link

Otras preguntas

Match the type of paint with the time period in which it was most popular.
Identify the phase of matter based the image of the substance below
What were the original goals of the House rules? How have those goals changed over time?
Which equation represents a line which is parallel to the line y = 1/2x +5
A recipe calls for 1 teaspoon of sugar to cups of flour two eggs in 4 cups of milk directions say make some milk if our first right the unit rate as cups of mil
There are 3 triangles and 6 squares. What is the simplest ratio of triangles to total shapes
Should technology have the power to make critical choices instead of us humans?
does anybody know this​
what is the scale factor of the dilation?​
what cells have a nucleus ​