mchightower mchightower
  • 23-08-2018
  • Mathematics
contestada

you buy 3.7 pounds of trail mix. The mix cost $2.79 per pound. what is the total price for the trail mix

Respuesta :

teetee09
teetee09 teetee09
  • 23-08-2018
Your going to multiply 3.7 times 2.79 and your answer is going to be 10.323
Answer Link

Otras preguntas

If f(x) = 4x + 10, which expression represents f(x2 + 2)?
what did Charlemagne do to advance education
What is a conjunction?
How could a mutation in the DNA affect what the proteins are made by the cell
I don't get this can u please show me step by step
help with this algebra and i will give you 35 points :) plz explain.
Rule of 72 is formula that helps you calculate how much money you will have in your account in 72 months
in the figure below angle ABD measures 41° what is the measure of angle ABC?
What is the most direct function of the juxtaglomerular apparatus?
Tavia volunteered to work at the City Library for 22 days in the summer. During this time she checked out a total of 4,686 books. What is the average number of