Eguillen12 Eguillen12
  • 24-09-2018
  • Mathematics
contestada

can someone help me with this question please

can someone help me with this question please class=

Respuesta :

dianagibson5 dianagibson5
  • 24-09-2018
The answer is A because it has the lowest price per ounce.
Answer Link

Otras preguntas

Matthew is packing 120 pencils and 108 notebooks equally into as many boxes as possible, a Find the greatest number of boxes that Matthew can pack the items int
On a television channel, there is 1 minute of commercials for every 5 minutes of television shows. a. Represent the ratio with a tape diagram.
Help me please figure this out
The Government of Country Y owns and controls many businesses. "The public sector always produces goods and services more efficiently than privately owned busin
What are the lines called that show land elevations on a contour map? which when is it? 1. elevation lines 2. contour lines 3. height lines 4. convergent lines
2.(LC) What is an interpretation? (5 points) The written way the author intended his or her story to be The way a person might understand a story or bring it to
Josh rides his bike to school everyday. Josh lives 250 meters from the school and it takes him 500 seconds to get there. How fast is Josh moving when he goes t
4 What is the solution to the inequality -3x-42>3 ?
The length of the rectangle is 5/6 of inches and the width of the rectangle is 2/15 of inches. What is the area of the rectangle?​
Luis was a scapegoat for his boss who embezzled funds from investors. What did Luis do? - act as the mastermind behind his boss’s crimes - serve as an accompl