chelsea3617 chelsea3617
  • 25-09-2018
  • Mathematics
contestada

if doris paid $5.28 for 4.4 pounds of swiss cheese what was the the price of 1 pound of swiss cheese?

if doris paid 528 for 44 pounds of swiss cheese what was the the price of 1 pound of swiss cheese class=

Respuesta :

butterlord203
butterlord203 butterlord203
  • 25-09-2018

5.28/ 4.4 = 1.2 per pound

Answer Link
kayak77 kayak77
  • 25-09-2018
I think you multiply
Answer Link

Otras preguntas

By law, organizations are forbidden from lobbying on behalf of their members.TrueFalse
As Fortinbras delivers his final two speeches (V, ii, 409-413 and V, ii, 419-427) his tone is MOST accurately described as
b. 2x^2 + 15 _<13x solve polynomial inequality by factoring.​
Which of the following does not describe slope?
Find the n-th term of -5,-7,-9,-11,-13
Which quotation BEST explains why Laertes feels Hamlet's interest in Ophelia will not last?
What is the combined length of all the buttons longer.
Help me please!!! Which hot spot is it? Left, 1st middle, 2nd middle, or Right?​
Help me plz I’m stuck Also happy thanksgiving
Which of the following statements best explains how an electron microscope generates a high-resolution image?.