gabby2345
gabby2345 gabby2345
  • 23-03-2016
  • Mathematics
contestada

if a jar of peanut butter cost $4.69 how much would it cost to buy $36

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-03-2016
for 36 dollars, you would get 7 jars. This is b/c 36 dollars divided by $4.69, is 7
To buy 36 jars you would need $168.84 This is b/c 36 times $4.69 is $168.84
Hope that helped

Answer Link

Otras preguntas

help me please hhhhhjjkk
what is an informative text and what are they used for?
what is the name of CrO2?
If F is the function defined by F(x)=3x−1 find the solution set for F(x)=−7
Artificial Selection and the English Bulldog:Part C: Take Notes In a separate location, take notes from the sources you have identified. The notes will provide
Determine the graph of the equation 16^2 + 16^2 − 16 + 24 − 61 = 0.
There are 6. 022 Times. 1023 atoms of Hg in 1 mole of Hg. The number of atoms in 4. 5 moles of Hg can be found by multiplying 4. 5 by 6. 022 Times. 1023. Which
Write an equation in slope-intercept form for the line with slope -1/5 and -intercept -3. NO LINKS.
Grace is a very ethical person and is good at her job. She works hard and always stays long hours at her office in Washington DC. Grace has worked her job dilig
PLEASE IMMEDIATELY PLEASEE HELP PLEASEE