gabriellabadon2
gabriellabadon2 gabriellabadon2
  • 21-10-2018
  • Mathematics
contestada

If nuts coat $9.20 per pound how much would 2 1/4 pounds cost

Respuesta :

homebeebti homebeebti
  • 21-10-2018

9.20 divides by 4 is 2.3 per quarter pound


There are 9 quarters in 2 1/4


So 9 times 2.3 is 20.7

Answer Link
katherinrose3
katherinrose3 katherinrose3
  • 21-10-2018
Twenty dollars and seventy cents
Answer Link

Otras preguntas

Why is tourism an important industry in the Caribbean
The structures found in a living cell can be compared to the parts of a factory that produces cars. Which part of the factory is most similar to the nucleus of
y=-1/2x-1 y=1/4x-4 please help me with this problem I home school my kids and I am confused
24 decreased by the quotient and of a number 6 is -5
The graph shown represents the funds in Sasha's checking account for 16 days
What changes during fever and menstruation, and which hormone causes this change?
According to the essay we the people, Captain days regulators and general Shepards government militia each cited declaration of independence as the reason they
Why does the advertisement refer to "you" and "your" so often?
By definition, what is "art"? what do you consider "art"?
When was the emancipation proclamation established?