abolden170 abolden170
  • 22-10-2018
  • Mathematics
contestada

juan and his three siblings brought school supplies at Walmart. Their Total bill was $29.28. If the cost of each person's school supplies was the same, how much did the school supplies cost Juan?

Respuesta :

acgraham150 acgraham150
  • 22-10-2018

$29.28/4=7.32 because it is simple math.

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following represents an INEFFICIENT point of production? a. Point A b. Point B c. Point D d. None e. Point C
3 Ventajas y desventajas de Escuela de las Relaciones Humanas Elton Mayo
Write Each Number As A Fraction Or A Mixed Number. -0.7 repeating -0.04 repeating -4.45 repeating -2.191919...
Which of the following sentences uses less correctly? A. Amal realized with joy that there were less school days left than she had thought. B. As it was getting
Helpppp please, ill give brainly
Macy jogs 27 miles a month. Part A Explain how to use compensation to find how many miles Macy jogs in 6 months.
help help help help help
Use context to determine the meaning of the word chagrin as it is used in “The Necklace.”
Need help asap with number 18 please and how should i graph it?
9,369 divided 53 help please